İtalya’da İtalyanca

İtalya’da İtalyanca dil eğitimi alacak öğrenciler (çok bilinmese de) çok güzel olanaklara sahiptir. İtalya’da dil eğitimi alan öğrencilerin yarı zamanlı çalışma izinleri bulunur ve vizelerini 2 yıla kadar uzatma şansları bulunmaktadır. İtalya’da dil eğitimi alacak öğrencilerin yasal çalışma iznine sahip olabilmeleri için en 16 haftalık bir dil eğitimine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca diğer önemli bir konu ise; İtalya’da dil eğitimi alacak öğrencilerin konsolosluğa bir dil sertifikası sunması gerekliliğidir.

Burada da devreye biz giriyoruz; öğrencilerimizi isterlerse Türkiye’de isterlerse yurtdışı dil okulumuzda online olarak hazırlamakta ve sonrasında İtalya’ya örgün eğitim için yönlendirmekteyiz. İtalya konusunda Türkiye’den İtalya’da en çok öğrenci gönderen danışmanlık acentası olmamız sebebiyle bu konuda bizlere kesinlikle güvenebilirsiniz.

İtalya Dil Okulları

İtalya dil okulumuz, 1977 yılında İtalya’nın Floransa şehrinde kurulmuştur. Şu anda hem kurulduğu şehir olan Floransa’da hem de Roma, Milano ve Siena’da şubeleri bulunmaktadır. Öğrencimize İtalyanca dil eğitimi dışında, sanat, moda, tasarım, mutfak sanatları, görsel sanatlar ve daha birçok konuda da kısa süreli kurslar sağlayarak özellikle sonrasında İtalya’da eğitim alacak öğrencileri İtalya’nın sosyal hayatına hazırlamaktadır.

İtalya’da Konaklama

İtalya’da dil eğitimi alacak öğrencilerimize okulumuz; aile yanı, yurt, otel ve paylaşımlı apart daire konaklama seçenekleri konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin aylık konaklama maliyetleri ortalama 400- 500 Euro civarlarındadır ve İtalya yaşam maliyetleri konusunda çok ekonomik sayılabilecek bir ülkedir.

İtalya’da Çalışma İzni

İtalya’da dil eğitimi alan öğrencilerin haftada 20 saat yasal çalışma izinleri bulunmaktadır. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda çalışarak hem İtalyancayı sosyal pratikle öğrenmekte hem de harçlıklarını çıkarabilmektedir. İsteyen öğrenciler eğitimlerini 2 yıla kadar uzatabilmekte ve bu sürecin tamamında yasal çalışma iznine sahip olmaktadır.

İtalya’da dil eğitimi ve diğer tüm detaylarla ilgili ücretsiz ve detaylı bilgi almak için bize iletişim bilgilerinizi ileteniz yeterli, konusunda uzman danışmanlarımız sizleri arayarak tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Hemen başvuru formunu doldurun sizinle iletişime geçelim!


    [recaptcha]

    Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.