Avustralya Work and Study

Avustralya, İngilizce dil eğitiminde birçok öğrencinin önde gelen tercihlerinden, hem döviz kuru hem de yasal çalışma izni olması nedeniyle tercih edilmektedir. Avustralya’yı tercih eden öğrencilerin yüksek oranı Melbourne şehrini tercih etse de, Sydney ve Brisbane gibi şehirler de tercih edilen şehirlerdendir. Avustralya’da dil eğitimi alacak öğrencilerin öncelikli düşünmesi gereken iki önemli nokta vardır; mesafe ve vize. Avustralya, Türkiye’ye yaklaşık 23 saat uçuş mesafesindedir ve açıkçası bu konu öğrenci ve ailesi için önemli bir konudur.

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya vizesi, İngilizce dil eğitimi alınacak ülkeler arasında belki de vizesi en zor ülkelerdendir. Okul ödemesinin baştan yapılmasının istenmesi (2 ya da 3 taksit şeklinde de ödenebilir) ve finansal gücün yüksek olması istenilen en önemli iki konudur. Başvuru yapan kişinin eğitim geçmişi de çok önemli bir etkendir ve açıkçası Avustralya en az lisans mezunu olan kişiler için mantıklı bir seçenektir.

Avustralya’da Yaşam Maliyetleri

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin haftada 20 saatlik bir yasal çalışma izinleri bulunmaktadır. Öğrenciler genellikle hizmet sektörüne yönelik işlerde çalışmakta ve kazançlarıyla konaklama ve yaşam masraflarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Avustralya’da Konaklama

Avustralya’da dil eğitimi alacak öğrencilerin ilk konaklamalarını okuldan almaları önemlidir, çok uzak ve farklı bir kültüre sahip olan Avustralya, ilk gidişte kontrollü bir geçiş yapmanız gereken bir ülkedir. Avustralya dil okullarımız öğrencilerimize genellikle üç farklı konaklama seçeneği sunmaktadır; aile yanı, yurt ve paylaşımlı apart daire. İlk ve kısa süreli konaklamalarını bu seçenekler arasından seçecek öğrencilerimiz, sonrasında kendi buldukları konaklamalarda kalabilmektedir.

Hemen başvuru formunu doldurun sizinle iletişime geçelim!


    [recaptcha]

    Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.