Fransa’da Fransızca Eğitimi

Fransa’da dil eğitimi alacak öğrencilerin ilk tercih ettiği şehir Paris’tir, bizim dil okullarımız ise Paris, Lyon, Montpellier ve Nice şehirlerindedir. Tabii farklı şehirleri düşünen öğrencilerimiz için de okul araştırması yaparak yardımcı olmaktayız. Fransa’da dil eğitimi alacak öğrencilerin konsolosluğa bir dil sertifikası göstermesine gerek yoktur ve Fransa’da Fransızca eğitimi alacak öğrencilerin haftada 20 saatlik yasal çalışma izinleri bulunmaktadır.

Fransa’da Yasal Çalışma İzni

Fransa’da dil eğitimi alacak öğrencilerin çalışma izinleri bulunmalarına rağmen tabii ki iş bulabilmek için öncelikle Fransızcalarını geliştirmeleri gerekmektedir. Fransa’da işverenler Fransızcası iyi olan öğrencileri işe alma konusuna daha sıcak bakmaktadır. Benim İngilizcem de var, bir şekilde iş bulurum diye düşünüyorsunuz şimdiden yanıldığınızı iletelim ama tabii karar sizin.

Fransa’da Konaklama

Fransa’da Fransızca eğitimi alacak öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneği yurt ve paylaşımlı apart daire seçenekleridir. Bu şekilde farklı ülkelerden gelen arkadaşlarla Fransa’ya daha kolay adapte olmaktadırlar. Genellikle aile yanı konaklama öğrencilerin çok rahat adapte oldukları bir seçenek değildir, Fransızcalarını biraz geliştirdikten sonra bir aile yanı konaklamaya geçiş yapmak çok daha iyi olacaktır.

Fransa’nın farklı şehirlerinde bulunan dil okullarımız ve diğer tüm detaylarla ilgili ücretsiz ve detaylı bilgi almak için bize iletişim bilgilerinizi iletmeniz yeterli, danışmanlarımız sizleri arayarak tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Hemen başvuru formunu doldurun sizinle iletişime geçelim!


    [recaptcha]

    Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.