Linguaviva kurs yetkilisi sayın Giorgia hanım ofisimizi ziyaret ederek bizi düzenlemiş oldukları kurslar hakkında bilgilendirdi.

Uluslararası öğrencileri İtalya’da İtalyanca öğrenmeye teşvik etmek ve İtalyan kültürünü ve yaşam tarzını tecrübe etmek amacıyla 1976’da ilk olarak Floransa’da LINGUAVIVA Okulu kurulmuştur. Linguaviva, İtalyan yaşam tarzının dünya çapında kabul görmüş değerlerini tanıtıyor: yaratıcılık, gelenek ve yenilik, insan ilişkilerinin sıcaklığı ve yaşamın tadı.

Linguaviva’nın bulunduğu İtalyanca dil kursları ve konumlarının seçiminde de bu değerler yansıtılmaktadır. Floransa, zengin sanatsal ve kültürel mirası ile, Milano, yaratıcılığı ve teknolojiyi özetleyen İtalya’da olan simgesi ile, Lignano ise genç öğrenciler için günlük ve eğitim amaçlı konaklamalar yapabilmek adına hoş bir mekandır.

Linguaviva, evrensel bir ağa sahip olan, İtalya merkezli bir eğitim kurumudur. Bünyesine dahil olan kişilere İtalyan ana dilini öğrenme ve İtalyan kültürünü yakından tanıma imkanı sunmaktadır.

30 yıldan fazla bir süredir Linguaviva, İtalya’daki üniversitelere kabul testlerine uluslararası öğrencilerin hazırlanmasında İtalya’da bir lider konumunda olmuştur. Her yıl 200’den fazla uluslararası öğrenci, İtalya Üniversitelerinde sunulan farklı çalışma alanlarının giriş sınavlarına girmek için hazırlık kurslarına katılmaktadır. Kurslarının başarısı ve öğretmenlerinin kalitesi sayesinde her yıl öğrencilerin yaklaşık % 95’i seçilen lisans programına kabul edilmiştir.

Linguaviva Dil Okulları Kampüsü

Linguaviva, çalışma alanlarına göre Floransa ve Milano’daki kampüslerinde hazırlık kursları sunmaktadır. Aynı zamanda Linguaviva dil okulları nın yaz kampıda bulunmaktadır.

Floransa’daki Kampüsü, kabul sınavı gerektiren seçmeli derslerle öğrencileri İtalyanca dilinde lisans programları için hazırlamaktadır: Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Eczacılık, Teknik Sağlık Meslekleri.

Milano’daki Kampüsü ise, IMAT (Uluslararası Tıbbi Başvuru Testi) ve İngilizce olarak öğretilen Tıp alanındaki lisans dersleri için hazırlık kursu sunmaktadır.

İtalya’daki Linguaviva Junior Yaz Kampı, Venedik ve Trieste arasındaki Adriyatik Denizi’nde popüler bir tatil beldesi olan Lignano’dadır. İtalya’daki Linguaviva Yaz Okulu’nda, genç öğrencilerimiz İtalyanca öğrenebilir, İtalyanca dil derslerine ve eğlence veya spor aktivitelerine katılırken dünyanın çeşitli yerlerinden gelen akranlarıyla tanışıp onlarla kaynaşabilir.

Neden Linguaviva Dil Okulları

  • Geniş bir program yelpazesine sahip olması
  • Yer seçimi (Floransa veya Milano)
  • Öğrenciler için sıcak bir ortam
  • Deneyimli öğretmenler ve personeller
  • Konaklama seçenekleri seçimi (Aile yanı, ortak daire, bağımsız daire, otel dairesi ve otel)
  • Sosyal etkinlikler
  • Uluslararası çevre
  • Etkili dil eğitimi

Pisa Edu, İtalya’daki birçok firmanın Türkiye’deki temsilciliğini yapan bir kurumdur. Linguaviva’ yı Türkiye’de temsil etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Sizlerde Linguaviva ile İtalya’da eğitim görmeyi seçin ve en iyi italyanca öğrenme deneyiminin tadını çıkarın!

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.