Mimarlık, hayal gücünün sınır tanımaz genişliğini dünyaya kanıtlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlu yaptığı tasarımlarla yıllar boyu hayranlık uyandıran eserler meydana getirmiştir.

Mimarlık denildiği zaman akla bazı ülkeler gelir ki İtalya belki de bunların başındadır.  Dünyada binlerce sanatçıyı etkilemiş sanat akımlarının doğumuna tanıklık etmiş olan İtalya, her köşesinde bu akımların izlerini taşıyan adeta bir açık hava müzesidir. Colosseum, Pisa kulesi, Duomo Katedrali gibi eserler dünya mimarlık mirasının önemli köşe taşlarındandır.

architecture-italyİtalya’da Mimarlık Master Eğitimi

İtalya’da mimarlık master programları ülkemizdeki gibi iki yıl sürmektedir. Uygulama ağırlıklı derslerle öğrencilerin lisans eğitiminde aldıkları bilgileri hayata geçirmeleri ve mimarlık alanında uzmanlaşmaları sağlanmaktadır.

Mimarlık programları İtalyancanın yanında İngilizce olarak da mevcuttur. İngilizce eğitim için TOEFL/IELTS gibi uluslarası geçerliliği olan sınavlardan B2 seviyesinde skor istenmektedir.

İtalya’da üniversiteler dünya çapında büyük şirketlerle işbirliği içerisinde çalışırlar. İtalya’da mimarlık master eğitimi alan öğrenciler lisans düzeyinde öğrendikleri bilgileri pratiğe dökerek uzmanlaşırlar ve ortaya koydukları projelerle Avrupa’da iş dünyasının kapılarını aralamış olurlar.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.