Uygulama ağırlıklı derslerle öğrencilerin lisans eğitiminde aldıkları bilgileri hayata geçirmeleri alanında uzmanlaşmaları sağlanmaktadır. İtalya’daki üniversiteler Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasındadır ve iş dünyası buradaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.

İtalya’da uluslararası öğrencilere yönelik olarak sunulan çok sayıda İngilizce ve İtalyanca yüksek lisans programı bulunmaktadır.

Her dönem binlerce öğrenci moda, tasarım, sanat ve mimarlık, mühendislik, ekonomi, işletme, hukuk, uluslararası ilişkiler gibi yüksek lisans programlarında eğitim alabilmek için İtalyan üniversitelerini tercih etmektedir.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Süresi

İtalya’da Yüksek Lisans programları ülkemizdeki gibi iki yıl sürmektedir ve programlar tezlidir. Bazı üniversitelerde ise 1 yıllık tezsiz yüksek lisans programları bulmak mümkündür.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimini Alabileceğiniz Üniversiteler

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimini Alabileceğiniz Bölümler:

İtalyan üniversitelerinde Yüksek Lisans Eğitimi alan uluslararası öğrenciler en çok;

 • Uluslararası ilişkiler
 • Siyaset Bilimi
 • Mühendislik
 • Sanat tarihi
 • Mimarlık
 • Psikoloji
 • Hukuk
 • Işletme
 • Ekonomi
 • Moda ve Tasarım alanlarını tercih etmektedirler.

İtalya’da birçok farklı alanda 200’ün üstünde İngilizce eğitim veren Yüksek Lisans bölümü bulunmaktadır.

İtalya’da okumak istediğiniz Yüksek Lisans programı için gerekli olan Başvuru Şartlarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimine Başvuru Şartları

Yüksek Lisans Eğitimi alabilmek için üniversiteden üniversiteye ya da bölümden bölüme değişiklik göstermekle beraber bazı gerekli başvuru şartları bulunabilmektedir. Yüksek Lisans Eğitimi alabilmek için bazı genel şartları özetlemek gerekirse; Not Ortalaması, Dil Belgesi, Öğrencinin okumak istediği bölümle, sahip olduğu lisans derecesi arasındaki uyum, Öğrencinin Motivasyonu vs.

İtalya’da okumak istediğiniz Yüksek Lisans programı için gerekli olan Başvuru Şartlarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Master Eğitimi Gerekli Evraklar

Yüksek Lisans Eğitimi için gerekli evraklar üniversiteden üniversiteye ya da bölümden bölüme değişiklik göstermektedir. İtalya’da okumak istediğiniz Yüksek Lisans programı için gerekli olan evrak listesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Master Eğitimi Başvuru Dönemi

Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen kişilerin Aralık ve Nisan ayları arası dönemde başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Aday öğrencilere tavsiyemiz, en yakın sürede bizlerle iletişime geçerek başvuru sürecini başlatmasıdır.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Ücretleri

İtalyan üniversitelerinin çoğu devlet üniversitesidir ve düşük harçlar ile eğitim vermektedirler. Üniversiteden üniversiteye ya da bölümden bölüme değişiklik göstermekle birlikte bir öğrencinin yıllık Yüksek Lisans Eğitimi Ücreti 550 ila 3.300 Euro arasında değişmektedir

İtalya’da Master Lisans Eğitimi Okul ücretleri genellikle yıllık  Ekim ve Ocak ayında olmak üzere toplam iki taksitte ödenmektedir.

Italyan hükümetinden veya okuldan bursa sahip yabancı öğrenciler bu tutardan muaf olabilmektedir.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Burs İmkanları

Yüksek Lisans Eğitimi almak isteyen öğrenciler için senelik 2000 ila 5000 Euro arasında değişen burs imkanları bulunmaktadır.

Öğrencilerin burslardan faydalanabilmesi için üniversiteler ya da bölgeler arasında değişiklik gösteren bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Burs verilecek öğrencilerin ilk olarak aile maddi gelir beyanları incelenmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin burslarının devam edebilmesi için okudukları bölüm derslerinde gerekli kredi koşullarını sağlamaları gerekmektedir.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitiminin Avantajları

 • İtalya, Yüksek Lisans Eğitimi anlamında Avrupa’nın en ekonomik ülkelerinden bir tanesidir.
 • İtalya’da birçok yüksek lisans programı tamamen İngilizce olarak sunulmaktadır.
 • İngilizce eğitim alırken aynı zamanda ikinci bir yabancı dil olarak İtalyancayı da çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
 • İtalya’da Yüksek Lisans aldığınızda tüm Avrupa’da geçerli olan ‘’mavi diploma’’ belgesine sahip olursunuz. Böylelikle almış olduğunuz diplomayla iş bulma aşamasında kendinize daha geniş bir yelpaze yaratmış olacaksınız.
 • İtalya’da birçok bölge ve kurum uluslararası öğrencilere burs vermektedir.
 • Yüksek Lisans Eğitimi alırken haftada 20 saat, mezuniyet sonrasında ise İtalya’da daimi olarak çalışabilirsiniz.
 • İtalya, kültür ve yaşam itibariyle kültürün bize çok yakın olduğu bir ülkedir. Bu nedenle Türkiye’den giden öğrencilerin ülkeye entegrasyonu ve üniversitede başarılı olma olasılığı yüksektir.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Alırken Çalışma Şartları

İtalya’da Yüksek Lisans öğrencilerinin eğitimleri boyunca haftalık 20 saat çalışma izni olmaktadır. Ayrıca İtalya’da Yüksek Lisans mezuniyet sonrası iş bularak veya kendi işinizi kurarak daimi oturum izni de almanız mümkündür.

Pisa Edu Farkıyla İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Biz Pisa Edu olarak, öğrencilerimizin transkriptlerini alarak master yapmak istedikleri alanlarda hangi üniversitelerde seçenekler var öncesinde bu konuyu tespit ediyoruz. Ortak belirlenen en az 3 üniversiteye başvurmak şartıyla öğrencilerimize üniversiteden kabul garantisi vermekteyiz. Şayet başvurmuş olduğumuz okullardan bir kabul alamazsak öğrencinin bize ödemiş olduğu ücreti kendilerine en yakın sürede geri iade etmekteyiz.

Referanslar

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi programlarına yerleştirdik. Bizden hizmet alan veli ve öğrencilerimizin memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Sosyal medya hesaplarımız ve sitemizdeki referanslar kısmından hakkımızdaki yorumları inceleyebilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.