Politecnico di Torino Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almayı düşünen adaylar için başvuru takvimi üniversite tarafından açıklanmıştır.

2020-2021 Akademik Dönemi İçin Politecnico di Torino Mühendislik ve Tasarım Yüksek Lisans Başvuru Takvimi Şu Şekildedir:

BaşlangıçSon TarihSonuçlar
1.Başvuru Dönemi20 Aralık 201912 Şubat 202027 Mart 2020
2.Başvuru Dönemi12 Mart 202016 Nisan 202029 Mayıs 2020
Konsolosluk KayıtAçıklanacaktırAçıklanacaktırAçıklanacaktır

Politecnico di Torino Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi Süresi

Politecnico di Torino Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimi süresi ülkemizdeki gibi iki yıl sürmektedir ve programlar tezlidir.

Politecnico di Torino Üniversitesinde İngilizce Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Bölümler

 • Mimarlık
 • Otomotiv Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği
 • İletişim ve Bilgisayar Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Elektronik Mühendisliği
 • Enerji ve Nükleer Mühendisliği
 • Yönetim Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Mekanik Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği
 • Petrol ve Maden Mühendisliği
 • Fizik Mühendisliği
 • Nanoteknoloji Mühendisliği

Politecnico di Torino okumak istediğiniz yüksek lisans programı için gerekli olan Başvuru Şartlarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Politecnico di Torino’da Yüksek Lisans Eğitimi Almak İçin Gerekli Şartlar

Politecnico di Torino’da Yüksek Lisans Eğitimi alabilmek için gerekli şartlar bölümden bölüme değişiklik göstermekle beraber bazı gerekli başvuru şartları bulunabilmektedir.

Politecnico di Torino okumak istediğiniz yüksek lisans programı için gerekli olan Başvuru Şartlarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Politecnico di Torino’da Yüksek Lisans Eğitimi Almak İçin Gerekli Evraklar

Politecnico di Torino’da okumak istediğiniz Yüksek Lisans Programı için gerekli olan evrak listesini öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Politecnico di Torino Yüksek Lisans Ücretleri

Politecnico di Torino’da master eğitimi ücretleri diğer ülkelerle karşılaştırıldığında oldukça makuldür. Bölümden bölüme değişiklik göstermekle birlikte bir öğrencinin yıllık eğitim ücreti 550 ila 3.300 Euro arasında değişmektedir.

Politecnico di Torino Yüksek Lisans Burs İmkanları

Politecnico di Torino’da master eğitimi almak isteyen öğrenciler için senelik 2000 ile 5000 Euro arasında değişen burs fırsatları bulunmaktadır. Öğrencilere Pisa Edu aracılığıyla burs başvurularını yapabilirler.

Pisa Edu Farkıyla Politecnico di Torino Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi: Kabul Garantisi

Master programı başvurularında Pisa Edu, öğrencileriyle ortak belirlenen en az 3 üniversiteye başvuru yapmak şartıyla master başvurularında kabul garantisi vermektedir.

Biz Pisa Edu olarak, öğrencilerimizin transkriptlerini inceleyerek master yapmak istedikleri alanlarda hangi üniversitelerde seçenekler var öncesinde bu konuyu tespit ediyoruz. Ortak belirlenen en az 3 üniversiteye başvurmak şartıyla öğrencilerimize üniversiteden kabul garantisi vermekteyiz. Şayet başvurmuş olduğumuz okullardan bir kabul alamazsak öğrencinin bize ödemiş olduğu ücreti kendilerine en yakın sürede geri iade etmekteyiz.

Referanslar

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi programlarına yerleştirdik. Bizden hizmet alan veli ve öğrencilerimizin memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Sosyal medya hesaplarımız ve sitemizdeki referanslar kısmından hakkımızdaki yorumları inceleyebilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.