Bocconi Üniversitesi, İtalya’nın ve Avrupa’nın ekonomi ve işletme alanında en saygın okullarından biridir. 1902 yılında Ferdinando Bocconi tarafından, savaşta ölen oğlu Luigi’nin anısına kurulmuş, diğer İtalyan üniversitelerine göre genç sayılabilecek yaşta olmasına rağmen, QS 2018 verilerine göre “Business and Management” alanında dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasındadır.

Dünyada 190 civarında üniversiteyle değişim anlaşması bulunan Bocconi, globalizasyona büyük önem vermektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine başlamaktadır.

Bocconi Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için IELTS‘ten minimum 6.0, TOEFL/IBT‘den ise 99 puan almak gerekmektedir.

Neden Bocconi?

Bocconi yalnızca eğitim değildir. Aynı zamanda hayalleriniz için de bir sıçrama tahtasıdır. İşletme ve ekonomi eğitiminde Avrupa’nın ve Dünyanın önde gelen okullarından biri olan Bocconi’de eğitim almak, global iş dünyasıyla tanışmanıza vesile olacaktır. Birçok okul sizi dünyaya ayak uydurmanız için hazırlar. Bocconi ise onu değiştirmeniz için!

Bocconi Üniversitesi, tüm dünyadaki öğrenciler, öğretim üyeleri, idari kadrolar ve mezunların tüm etkinliklerine rehberlik eden ve onlara ilham veren bir dizi kilit değere sahiptir: bağımsızlık, meritokrasi, dürüstlük, saygı, açıklık, çoğulculuk ve sosyal sorumluluk.

Buna ek olarak,

Sadece geleneksel öğrenciler için değil, aynı zamanda aktif çalışanlar için de bilgi teknolojilerinin gücünden yararlanarak geniş kapsamlı eğitim fırsatları sağlamaktadır. Bocconi, dünya toplumun sosyo-ekonomik gelişimine hem Milano’da hem de İtalya’da katkıda bulunmakta, araştırma ve eğitim alanında mükemmelliği olan özgür bir üniversitenin, globalizasyona önemli bir katkısı olacağına inanmaktadır.

Hayallerinizi süsleyen Bocconi Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi sadece 1 adım uzağınızda. Sizde İtalya’da Eğitim kalitesini tamamen alanında uzman ve hem Türkiye hem İtalya’da hizmet veren ekibimizle yaşamak isterseniz aşağıda bulunan mail adresimizden başvuru sürecinizi başlatabilir aynı zamanda başvuru süreci, okullar, yaşam koşulları ve vize süreci gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.